Blog > Komentarze do wpisu
Kretka czy Kretek
Na cześć wszystkich doktorantów wykańczających swoje wiekopomne dzieła stworzyłam wczoraj tego oto Kretka albo Kretkę (praca naukowa prowadzi do zacierania się różnic między płciami;)). Wszystko tutaj ma znaczenie symboliczne. Fioletowe zabarwienie skóry - od nadmiaru sztucznego oświetlenia; skręt szyi - od patrzenia w górę na szefa zatrzymującego się na chwilkę przy biurku, w celu sprawdzenia postępów; małe, zmarszczone oczki za okularkami - od godzin intensywnego wpatrywania się we własne oraz czyjeś wypociny; różowy nos, łapki i stópki - od przekopywania ton literatury (przynajmniej się nie można pobrudzić).
I chociaż Kretko-Kretkę wymyśliłam w trakcie robienia, to szybko urósł on to rangi symbolu, a potem powiększył grono potworków.
Wciągające to szydło, nie powiem...


A dziś kładę ostatnie szlify na streszczenie i przerabiam dyskusję.
Po południu natomiast zamierzam zapodać francuskim studentom około czterdziestu slajdów z obszernym komentarzem. Sami się prosili, trzeba było się nie wyrywać (podobno sami podjęli inicjatywę odwiedzania okolicznych grup w celu poszerzenia horyzontów).
Najważniejsze, że wróciło słońce, po tygodniu przygnębiającej szarówki, powitało nas niebieskie niebo, spektakularny wschód słońca i śpiew ptasząt wszelakich ( a nie tylko srok). Nawet krety zaczęły wychodzić.
wtorek, 08 lutego 2011, aniafin

Polecane wpisy

  • 18.01.12

    Dzisiaj przeniosłam się z pracą do domu, bo od kilku dni w naszej otwartej przestrzeni ,w budynku bez barier ciągle wiało mi po nogach, a paluszki przemarzały d

  • szydełko i szaruga

    Nadal nie mogę znaleźć natchnienia, a może po prostu rozleniwiłam się w pewnych dziedzinach. Codziennie po znojnej pracy idę po najmniejszej linii oporu wiodące

  • po obronie

    No wiem, wiem, straszliwie się zaniedbałam. Jeszcze do września dało się to jakoś wytłumaczyć zbliżającą się obroną i naukowo-nerwowym wyczerpaniem umysłu. Choć

Komentarze
m.tobor
2011/02/11 20:01:52
Boski! Sama go wymyslilas, czy jest ze wzoru?
-
2011/02/12 09:48:47
Tego akurat sama wymyśliłam:) Zaczęłam tak na czuja coś robić i w trakcie roboty wymyślałam resztę. Bardzo jestem zadowolona z rezultatu:)